Новости

11/10/2016 нови продукти на Cyclo
Категорија : НОВИ МАРКИ

Почитувани клиенти, имаме задоволство да ве известиме дека Евро 07 воведе нови продукти на Cyclo кои можете да ги најдете во нашите трговски објекти.
  
 С395 Deep Defend - средство за чистење тапацири
 • Чисти теписи, килими, тапацири.
 • Специјална технологија за чистење дамки.
Начин на употреба: Нанесете го спрејот на валканата површина, почекајте неколку секунди, избришете ја со чиста крпа. Ако е потребно повторете.
Cyclo C501 Спреј за лепење на гуми Tire SOS
 • Брзо надувува и запечатува продор од внатрешната страна на оштетената гума.
 • Незапалив производ.
 • Располага со удобен апликатор за лесно користење.
Начин на употреба:
 1. Отстранете го капачето на вентилот од дупнатата гума.
 2. Зашрафете го едниот крај на цревото на Tire SOS за вентилот.
 3. Протресете го добро шишенцето пред употреба;
 4. Зашрафете го другиот крај на цревото за шишето.
 5. Почекајте дупната гумата да се издува.
 6. Отстрани го прво шишенцето од крајот на цревото, потоа другиот крај од вентилот на гумата.
 7. Запалете го моторот и возете.
Cyclo C682 Anti-Seize –Маст против запекување.
 
 • Мешавина од графит, бакар и алуминиум за екстрмен притисок.
 • Ги штити металните делови од екстремни температури, притисок, 'рѓа и корозија.
 • Спречува запекување и го намалува абењето и триењето.
 • Обезбедува прецизен вртежен момент и лесно расклопување.
Начин на употреба: Се користи за: свеќици, ауспуси, завртки на главата на моторот, при демонтирање на гуми за да не се лепи бандажот. Се нанесува рамномерен слој врз контактните површини.
С3352 - Industrial Grade Rust Converter-Преобразител за рѓа.
 • Запечатува и претвора рѓосани површини во површини подготвени за фарбање.
 • Ја неутрализира рѓата.
 • Долготраен.
 • Се користи за врати, мостови, пловни објекти, земјоделски алатки, метални покриви и др.
Начин на употреба: Исчистете ја обработената метална површина со крпа од прашина, нечистотијаи маст. Ако е потребно користете шмиргла, но не до чист метал.Напрскајте од спрејот оставете препаратот да ја конвертира рѓата. Ако е потребно повторете со нанесување на повторен слој, до постигнување на посакуваниот резултат.
C35 Rubberized Undercoating- Гумирана слој. Професионален изглед и структурна површина. Карактеристики на производот:
 • Ја спречува 'рѓата, има звучно изолирање, и ја обновува заштитата.
 • Може да се нанесува боја на него, брзо сушење.
 • Блокира навлегување на вода и сол.
 • Гумирана формула.
Начин на употреба: Чистата и обработената површина, напрскајте ја и оставете ја да се исуши.
09610 Car Scratch Remover: Отстранувач на гребнатини. Формулиран со разградливи абразиви. Безбедно отстранува благи гребнатинки. Супер фини честички се распаѓаат од триењето до добивање на тенок слој кои ги бришат сите површински дефекти. Безбедно за сите површини, за рачна или машинска употреба.
 
Начин на употреба: Истурете ја потребната количина од препаратот на чиста крпа. Третирајте гребнатини со концентрични движења до отстранување на истите.
65864 Tanner's Preserve Средство за кожа. Специјално дизајнирано средство. Безопасен и лесен начин за чистење на кожен ентериер на Вашето возило, кожана облека, чанти и т.н.
Создадено без остри хемикалии и состојки кои би ја оштетиле кожата.
 
Начин на употреба: Напрскајте ја кожената површина, и исчистете со крпа.
65893 Tanner's Preserve Лосион за кожа Формула создадена да го враќа сјајот на кожата и тоа што и одземаат времето и атмосферските влијанија. Крем лесен за употреба кој содржи омекнувачки материи како помага на кожените површини да се обноват како нови.
 
Примена: за кожен ентериер на Вашето возило, кожа облека, чанти, итн
 
Начин на употреба: Истурете потребното ви количество на крпа, нанесете на кожната површина.